Aydın Amerikan Kültür Dil Kursları - Başarıyı Hedefleyenler İçin...

Test Of English As A Foreign Language (TOEFL)

TOEFL sınavı ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan (ETS) Educational Testing Services tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. TOEFL sınavına İngilizce seviyesi ileri düzeye ulaşmış herkes katılabilir. Herhangi bir yaş, millet veya cinsiyet ayrımı yoktur. TOEFL IBT sınavına hazırlanmak için adayların B2 (upper-intermadiate) veya üstü düzeyde genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekir.

 TOEFL sınavlarının başvuruları internet üzerinden yapılır. TOEFL sınavını uygulayan kurumlar, sınava ev sahipliğini yapmak dışında herhangi bir yetkiye sahip değillerdir.

Sınav kayıtları www.ets.org/toefl adresinden yapılabilir.

Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul edilen sınav olan TOEFL, hem iş hem de eğitim alanlarında oldukça yaygın olarak talep edilmektedir. İyi bir TOEFL puanı, öğrencilerin yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmesini, yurt içinde İngilizce öğretim yapmakta olan birçok üniversitenin hazırlık sınıflarından muaf olmasını ve yurtdışında dil eğitimi almış öğrencilerin dil denkliklerini sağlar. Dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı “İngilizce yeterlilik” belgesi olarak kabul eder.

Sınav Formatı

Okuma, dinleme, konuşma ve yazma şeklinde 4 bölümden oluşur. Sınavın konuşma bölümünde mikrofonla ses kaydınız alınmakta ve ETS tarafından sonuçlarınız değerlendirilmektedir.

Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir. Sonuç belgesinde her bölüm için ayrı sonuçlar gösterilir. Sınav bilgisayar üzerinden yapılır.

TOEFL IBT sınavında puanlama aşağıdaki gibidir;

  • Listening 0–30
  • Reading 0–30
  • Speaking 0–30
  • Writing 0–30
  • Total Score 0–120

Toplam skor 4 farklı bölümde alınan skorların toplamıdır.

Skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten itibaren 21 gün (15 işgünü) sonra ETS’den daha önce almış olduğunuz TOEFL profili (kullanıcı adınız ve şifrenizle) online kayıt bölümüne girerek internetten öğrenebilirsiniz. Posta ile elinize ulaşması 4-6 hafta arası bir süre olacaktır.

Sınav için bize başvuran öğrencilerimizi önce sözlü olarak seviye tespite alıyoruz. Seviyesi C1 ve üstü ise TOEFL formatında yazılı sınava alıyoruz. Bu sınav sonucuna göre öğrencinin eksiklikleri belirleniyor ve sınava yönelik birebir program hazırlıyoruz. Ücretsiz kitap ve materyaller ile alanında uzman yerli ve yabancı öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırıyoruz. 

Anlaşmalı Kurumlar
Amerikan Kültür olarak yıllar boyunca Yabancı Dil öğrenme konusunda beraber yol aldık. Peki sizlerle birlikte Amerikan Kültür Aydın Şubesi olarak kimlere hizmet veriyoruz?