Aydın Amerikan Kültür Dil Kursları - Başarıyı Hedefleyenler İçin...

Hazırlık Atlama

Proficiency (Yeterlilik sınavı), üniversitelerin kendi bünyeleri içerisinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Her üniversitenin sınavında önemli nokta ileri okuma becerisi ve kelime bilgisidir.

Hazırlık atlama sınavları üniversitelerin, öğrencilerine dil seviyelerini değerlendirmek amacıyla uyguladıkları sınavlardır. Her üniversitenin yabancı dil bölümleri tarafından hazırlanan Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin çeşitli alanlarda (Grammar, Writing, Listening, Reading, Speaking) yabancı dile hakim olup olmadıklarını değerlendirmektedir. Sınavlar, üniversitelerin izlemiş oldukları yönetmeliğe göre soru sayısında ve içerdikleri bölümlerde değişiklik göstermektedirler.

Proficiency sınavına hazırlık programı; konusunda uzman eğitmen kadromuz tarafından verilmektedir. Üniversitenizin Hazırlık Atlama Sınavı uzman eğitmenlerimiz tarafından incelenir ve sınav içeriği belirlenir. Sınavın hangi becerileri ölçümlediği ve hangi seviyede İngilizce beklendiği tespit edilir. Program, öğrencilerimizin okuduğu üniversitenin sınav formatına ve öğrencilerin eksiklerine göre özel olarak hazırlanır. Amaç; öğrencimize sınav stratejisini kazanmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve dilbilgisi becerilerine hâkim olmaları uygun eğitim,özel materyaller, ödevler vs. ile sağlanır.

 

Anlaşmalı Kurumlar
Amerikan Kültür olarak yıllar boyunca Yabancı Dil öğrenme konusunda beraber yol aldık. Peki sizlerle birlikte Amerikan Kültür Aydın Şubesi olarak kimlere hizmet veriyoruz?