Aydın Amerikan Kültür Dil Kursları - Başarıyı Hedefleyenler İçin...

Genel İngilizce

Genel İngilizce eğitiminiz için, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarındaki pek çok ülkede geçerli "Dil Pasaportu" (Avrupa Dil Portfolyosu) veriyoruz.

Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nı ( The Common European Framework of Reference for Languages ) oluşturmuştur.

Amerikan Kültür Genel İngilizce kurslarında verilen eğitimler, bu sisteme uygun olan Communicative Approach olarak adlandırılan iletişim odaklı eğitim metodolojisi ile verilmektedir. 

Genel İngilizce Programımız; en fazla 10 kişilik sınıflarda farklı gün ve saat seçenekleri sunan, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak Yabancı ve Türk eğitmenlerle konuşma ağırlıklı derslerin gerçekleştiği programlardır. Dil programlarına başlayan her kişi Avrupa Dil Pasaportu'nu alarak "kendi kendini değerlendirme" (self assessment) esasına dayanan bir sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder.

Her eğitimin başında öğrencilerimize kitap setimizi ve normalde ücretli olan ve istediği her yerde İngilizce eğitimine devam edebileceği www.mykelime.com sitesinden 9 ay boyunca üyeliği ücretsiz olarak verir.

Eğitime devam ettiği süre boyunca herhangi bir nedenden dolayı derslere katılamamış olan öğrencilerimiz ücretsiz olarak verilen telafi dersinden faydalanabilirler.

Genel İngilizce programlarımızda uygulanan Avrupa Dil Potfolyosuna uyumlu eğitimimize göre öğrencilerimiz derslerde gramer bilgisini ezberlemeden, öğrendikleri yabancı dili aktif olarak kullanarak öğrenirler. Bir dili tam anlamıyla öğrenebilmek için öğrendiğiniz dil bilgisini sürekli aktif bir şekilde kullanmalıyız. Bu nedenle kurumumuzda ana ders saatlerinizin haricinde de katılabileceğiniz haftanın 7 günü olan club derslerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca her öğrencimiz “Eğitim Garantisi” nden de faydalanabilir. Eğitim Garantisinin açılımı şudur; bir kurun sonunda başarısız olan ve devamsızlığının % 10'luk kısmını aşmamış olan öğrenci aynı kuru bizden ücretsiz olarak alabilirler.“Eğitim Garantimiz” sayesinde öğrencilerimiz İngilizceyi en iyi ve kesin şekilde öğrenebilecekleri gibi, “Ömür Boyu Öğrencimiz” olma avantajımız sayesinde de ücretsiz olan club derslerimizden bir ömür boyu faydalanmaya devam edebilirler. Böylece bizimle en iyi şekilde öğrendiğiniz İngilizceyi, artık bir daha unutmamış olacaksınız.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Eğitim Sistemini, Avrupa Dil Portfolyosu'na Uyarlamış Türkiye'deki Tek Dil Kursudur.

C1 sertifikamız Dünya genelinde İngiltere ve Amerika ağırlıklı 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.

Aynı zamanda eğitim sonunda hem MEB onaylı bir sertifika alacaksınız hemde Avrupa Birliğinde geçerli bir sertifika alacaksınız. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Türkiye de Avrupa Birliğinden Onaylı Sertifika vermeye yetkili olan tek kurumdur.  

Dil Düzeyi Göstergeleri

En iyi İngilizce öğrenme metotlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde, toplam 6 seviyeyi ifade eder.
 Aşağıda her bir seviyenin tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlarla ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.        

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

Anlaşmalı Kurumlar
Amerikan Kültür olarak yıllar boyunca Yabancı Dil öğrenme konusunda beraber yol aldık. Peki sizlerle birlikte Amerikan Kültür Aydın Şubesi olarak kimlere hizmet veriyoruz?