Aydın Amerikan Kültür Dil Kursları - Başarıyı Hedefleyenler İçin...

Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Dil Portfolyosu Nedir ?

Okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusundaki deneyimleri ile yaşadıkları kültürel deneyimleri kayıt edip ifade edebilecekleri bir dökümandır.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı' na ( The Common European Framework ) dayalı bir değerlendirme sistemidir. "Öğrenen Özerkliği" ve "Kendini Değerlendirme" bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Türkiye de Avrupa Birliğinden Onaylı Sertifika vermeye yetkili olan tek kurumdur.  

 

Avrupa Dil Portfolyosu'nun Bölümleri

Dil Pasaportu :Konuştuğunuz diller ve düzeyleri ile ilgili bazı kişisel bilgiler ve Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü' nce geliştirilmiş dil düzeyi göstergeleri bulunur.

Yabancı Dil Özgeçmişi :Kendini farketme ( öğrenmeyi öğrenme ), kültürlerarası deneyimler ve "yapabilirim" ifadeleri ( kendini değerlendirme ) yer alır.

Dosya :Sertifika, diploma, proje örnekleri ve makaleler gibi belgeler bulunur.

CEF ( Common European Framework) Dil Düzeyi Göstergeleri

Avrupa Dil Portfolyosu' nda 6 dil düzeyi (A1,A2,B1,B2,C1,C2) bulunmaktadır. Aşağıdaki çizelge "Küresel Ölçek" ( Global Scale ) olarak adlandırılır.

Detaylı Görüntülemek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...

 

Kendi Kendini Değerlendirme Çizelgesi - Self Assessment Grid 

Detaylı Görüntülemek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...

 
 
 
Anlaşmalı Kurumlar
Amerikan Kültür olarak yıllar boyunca Yabancı Dil öğrenme konusunda beraber yol aldık. Peki sizlerle birlikte Amerikan Kültür Aydın Şubesi olarak kimlere hizmet veriyoruz?