Aydın Amerikan Kültür Dil Kursları - Başarıyı Hedefleyenler İçin...

Almanca Aile Birleşimi

2007 Yılının Ağustos Ayı İtibarı İle Yürürlüğe Girmiş Olan ‘Aile Birleşiminde Dil İspatı Yasası’ Sebebiyle, Alman Başkonsoloslukları A1 Düzeyinde Almanca Bildiğini Gösteren Bir Sertifika Talep Etmektedir.

Aile Birleşimi Yapabilmek Adına Gerekli Olan Sertifika İçin; Goethe Enstitüsü Yani Alman Kültür Merkezi'nde Gerçekleştirilen Start Deutsch1- A1 Almanca Sınavı'nda Başarı Sağlamanız İçin Sizi Yetiştiriyoruz

Almanya'ya eş birleşimi için giden vatandaşlarımızın Almanya’daki iş yerlerinde, sosyal ve kültürel alanda kolayca Almanya’ya intibak etmeleri için Almancayı basit düzeyde bildiğini gösteren bir belgedir. yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı, Almanya kendi ülkesinde hayata kolay ve hızlı intibak edecek vatandaşları kabul etmektedir.
a1 sınavı'nı kazanmak için Almancayı sadece bilmek önemli değildir, yeterli de değildir. bu sınavın içeriğini ve teknik yönlerini, soru cevap sistemlerini bilmek de önemlidir.

Biz, Amerikan Kültür olarak zaten Almancayı en iyi sistem ve metodlarla öğrettiğimizi biliyor ve bunun gururunu yaşıyoruz. Aile birleşimi ve almanca sınavları konusunda uzun yıllar tecrübeye sahip, uzman ve deneyimli altyapısıyla A1 almanca (Start Deutcsh 1) sınavlarına yönelik eğitim  hizmetini sunmaktayız.
 
Birebir ve sınıf ortamındaki eğitmenlerimizle en kısa sürede sınava hazırlıyoruz.

A1 Almanca (Start Deutcsh 1) sınavının içeriği;

Yazılı grup sınavı (65 dakika)

Kısa günlük konuşmalar, özel telefon mesajları ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili olarak, gerçek yaşamdakine benzer soruları cevaplandırırsınız.

Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız.

Bilinen, basit formları doldurur ve günlük yaşamdan bir duruma ilişkin kısa bir kişisel metin yazarsınız.

Sözlü grup sınavı (15 dakika)

Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

Değerlendirme

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı, dünya genelinde standart olarak uygulanmakta ve değerlendirilmektedir. Yazılı sınav kağıtları ve sözlü performanslar, ilgili sınav merkezinde iki sınav görevlisi tarafından standart kriterler temelinde değerlendirilirler.

Başarılı olanlar sertifikayı almaya hak kazanırlar!..

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları ile sınava hazırlanmak ayrıcalıktır.

 

Anlaşmalı Kurumlar
Amerikan Kültür olarak yıllar boyunca Yabancı Dil öğrenme konusunda beraber yol aldık. Peki sizlerle birlikte Amerikan Kültür Aydın Şubesi olarak kimlere hizmet veriyoruz?